Trendi järgi alustavad inimesed oma talvepuhkuse planeerimist juba suvise puhkuse hakul. Reisikorraldaja Kidy Tour ennustuste kohaselt peaks järgmisel talvehooajal toimuma 22% rohkem lende Eestist Egiptusesse, Hurghadasse, mis on üks külma aja populaarsemaid sihtkohti. Täpsemalt tähendab see, et kui möödunud hooajal toimus 105 lendu Egiptusesse, peaks eesoleval hooajal tõusma see number 129 peale.

Reisikorraldajad on märganud, et reisijate harjumused on muutunud: puhkust hakatakse planeerima üha varem, mõnikord lausa 6 kuni 12 kuud enne puhkust ennast, eesmärgiga säästa raha ning garanteerida parim hotell. Just sel põhjusel alustas Kidy Tour juba oma 2018-2019 talvise hooaja Egiptuse reiside eelmüüki. Selle reisikorraldaja jaoks on see esimene kord korraldada lende Egiptusesse kõigis kolmes Balti riigis.

Lennud hakkavad toimuma iganädalaselt tänavu oktoobrist järgmise aasta aprillini. Kuna Egiptus on kogu Baltikumis muutunud ühe populaarsemaks, on see ka põhjus, miks Kidy Tour neid reise Eestis juba kolmandat ning Leedus teist aastat korraldab. Tänavu alustati tegevust ka Lätis.

Mida varem reisi planeerida, seda soodsam see on

„Nõudlus Egiptuse reiside järele on üsna suur. Niipea, kui Türgi reiside hooaeg on läbi, hakkavad reisihuvilised uurima, kuhu veel puhkusele minna saab. Sel aastal oleme Egiptuse reiside korraldamisel pööranud erilist tähelepanu hotellide kvaliteedile, mistõttu on meie kataloogis ainult 4- ja 5-tärni hotellid. Neile, kes soovivad ühildada oma puhkust laste koolivaheajaga, kes kavatsevad jõule, lihavõtteid või aastavahetust tähistada välismaal või kes lihtsalt soovivad uuesti külastada juba varasemalt meeldima hakanud hotelli, kus nad saavad nautida päikest ja sooja, soovitame juba praegu alustada puhkuseplaanid tegemist,“ ütles Kidy Touri partnersuhete juht Hille Kibits.

Lisaks soovitab reisikorraldaja varakult puhkust planeerima hakata ka hindade tõttu. Mida varem alustada, seda parem on pakettide valik ning Kidy Touri puhul tähendab see ka võimalust tasuda kogu reisi eest ettemaksu vaid 50 eurot ning ülejäänud summa paar nädalat enne reisi algust. Ühtlasi võimaldab varajane planeerimine inimestel midagi elevusega oodata.

Kuidas valida endale sobivaim hotell? 

Egiptus meelitab eurooplasi külastama mitte ainult oma kaunite vaadete, üllatava veealuse maailma ja kvaliteetse meelelahutusega, vaid ka uhkete hotellidega. Siinkohal tasub samas meeles pidada, et Egiptuses hinnatakse hotellide kvaliteeti Euroopast erinevate standardite järgi, nii et enne reisi broneerimist tuleks konsulteerida reisiagendiga ning uurida huvipakkuva hotelli kohta jagatud tagasisidet ka iseseisvalt, et veenduda selles, kas antud hotell vastab reisija ootustele ja vajadustele.

„Varakult puhkuse planeerimise alustamine tagab laiema hotellide valiku, mis on Egiptuses eriti suur, hõlmates nii lihtsamaid kui ka luksuslikke hotelle. Me teeme koostööd näiteks selliste usaldusväärsete hotellikettidega nagu Sunrise, Jaz ja Albatros ning oleme ka isiklikult külastanud neid hotelle, mida me oma klientidele soovitame. Need, kes on juba Egiptuses käinud, teavad hästi, kui oluline on reisiagentuuri tugi ja nõu eduka reisi planeerimisel. Soovitame eeskätt perega reisijatel usaldada oma reisi planeerimine professionaalidele, kuna peredel on enamasti mitmed erinevad vajadused, millele nende reis peab vastama,“ sõnas Kibits.

 

Reisid Egiptusesse