fbpx

Reisi turvaliselt Türki

01.06.2021 viimati uuendatud!

Enne Türki reisimist

Alates 01.06.2021 muutusid Türki sisenemise reeglid. Türki saabujad, kes ei ole viimase 14 päeva jooksul viibinud Eestist väljaspool peavad esitama kas:

 • oma koduriigi ametiasutuse poolt väljastatud sertifikaadi vaktsineerimise kohta (vaktsineerimise lõppemisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva) või
 • oma koduriigi ametiasutuse poolt väljastatud sertifikaadi selle kohta, et nad on viimase 6 kuu jooksul põdenud koroonaviirust või
 • inglise keelse negatiivse PCR-testi tulemuse, kusjuures test peab olema tehtud mitte varem kui 72h enne Türki sisenemist või
 • negatiivse antigeeni kiirtesti tulemuse ja test peab olema tehtud mitte varem kui 48h enne Türki sisenemist.

Sertifikaat peab olema inglise keelne ja kaasa võetud paberkandjal või digitaalselt!

 • Vastutustundlik reisija ei sea ohtu enda ega teiste kaasreisijate tervist ning viies viiruse levimise riski miinimumini soovitame enne reisile minekut teha koroonaviiruse PCR test.
 • Reisijad peavad täitma Türgi tervishoiuministeeriumi koostatud elektroonilise reisijate isikut tõendava ankeedi 72 tundi enne lennu väljumist. Reisija peab pärast veebilehel ankeedi täitmist ja edastamist välja trükkima või siis mobiilsesse seadmesse alla laadima ning esitama täidetud ankeedi enne lennukile asumist. Esitatud teave loob automaatselt privaatse HES-koodi, mis tagab, et COVIDi riski puhul saab reisijaga ühendust võtta. Elektroonilise ankeedi leiate SIIT (reisijad vastutavad vormi korrektse täitmise eest isiklikult).
 • Lennujaamades ja lennukis on maski kandmine kohustuslik.
 • Soovitame osta reisitõrke- ja Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustus, mis katab COVID-19 riskid (reisikorraldaja Tiketa Tour ei vastuta reisija poolt COVID-19 haigusriskide katmiseks valitud ravikulude (tervisekindlustus) valiku ja tingimuste eest. Reisipakett ei sisalda reisikindlustust).
 • Täiendavad, karmimad reeglid (test + kohustuslik eneseisolatsioon) kehtivad reisijatele, kes on külastanud ja viibinud viimase 10 päeva jooksul enne Türki saabumist Ühendkuningriigis, Taanis, Lõuna-Aafrikas ja Brasiilias.

Turvaline reis Türki

 • Meditsiinilised näomaskid on kohustuslikud kõigis Türgi avalikes kohtades, tänaval, ühistranspordis, sealhulgas bussides, taksodes, parvlaevadel. Maske tuleb kanda ka siis, kui isikliku autoga sõidab rohkem kui 1 inimene. Samuti tuleb järgida sotsiaalse distantsi ja isikliku hügieeni reegleid.
 • Türgis on turismile suunatud koroonaviirusest vaba sertifitseeritud süsteem (mis hõlmab lennujaamu, liinilende, tellimuslende, hotelle ja toitlustamist). Väljakujunenud nõuete kohaselt, hotelle kontrollitakse rahvusvaheliste ekspertide poolt ning need peavad vastama üle 130 kriteeriumile. Sertifitseeritud asutused on märgistatud sertifikaadiga “ohutu turism”. Kui välisturist haigestub või diagnoositakse Covid-19 positiivseks, siis tema ja ta pereliikmed peavad olema isoleeritud vastavalt Türgi tervishoiuministeeriumi kehtestatud korrale.
 • Türgis, enne kindlasse provintsi reisimist soovitame teil kontrollida, kas viibimispiirkonnas on mingeid erinõudeid. Selle eiramine võib põhjustada 900 Türgi liiri (umbes 115 eurot) trahvi.

Reisikorraldaja Tiketa Tour korraldab oma Türgi reisijatele COVID-19 teste

Hotellides annavad Tiketa Tour esindajad kohtumise ajal üksikasjalikku informatsiooni COVID-19 testi tegemise kohta. Türgi valitsuse määruste kohaselt tehakse COVID-19 (PCR) test hotellides ja laborites. COVID-19 testi hind on 30 EUR / inimene.

Tiketa Touri partnerid pakuvad COVID-kindlustust

Türgi reisijatel soovitame osta COVID-kindlustuse, mis katab COVID-19 tõttu tekkinud meditsiinilised ja majutuskulud. Türgi hotellid ei kohustu COVID-19 korral majutust tasuta katma. Soovitame  osta meie Türgi  partnerite poolt pakutav Sompo Japan kindlustus, mis katab COVID-19 tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud. Hind algab 12 EUR / inimese kohta (sõltuvalt valitud plaanist). Kindlustus tuleb osta enne Türki reisimist internetis, hiljemalt 24 tundi enne reisi algust.

 1. Kindlustustingimused ja link kindlustusele (inglise keeles):
  https://payment.beyazsigorta.com.tr/covid-insurance/https://payment.beyazsigorta.com.tr/covid-insurance/
 2. Palun sisestage lingil hoolikalt kõik isiklikud andmed, valige kindlustuse tüüp ja kindlustussumma ning vajutage ESITA. Teie päring saadetakse kindlustusseltsile.
 3. Lähima aja jooksul, kuid mitte kauem kui 24 tunni jooksul, saate kindlustusseltsilt kindlustuspoliisi ja makselingi e-kirja, kus peate maksma. Kindlustuspoliisi saab maksta ainult krediitkaardiga. Maksta saab ka teise isiku krediitkaardiga. Makse sooritamise ajal võib teie pank küsida ülekande eest lisaks kindlustushinnale ka lisaraha, olenevalt teie pangast.
 4. Kui te ei saanud ülaltoodud tingimustel kindlustuspoliisi ega makse linki ja kui teil on probleeme krediitkaardiga maksmisega, võite otse ühendust võtta Sompo Japan kindlustuse esindajaga Türgis Marina Celikiga (telefoninumber +90 543 262 31 77 (WhatsApp), marina@beyazsigorta.com.tr, inglise, vene keel).

 

 

Enne Eestisse tagasi saabumist on vajalik täita piiriületaja deklaratsioon. Seda saab teha kuni üks päev enne Eestisse saabumist. Lisainfo: https://iseteenindus.terviseamet.ee/

Türgi reisilt tagasi Eestisse saabumisel kehtib 10-päevane liikumisvabaduse piirang.

Liikumisvabaduse piirangu aja lühendamiseks kehtib järgnev kord:

 1. inimesed, kes ei soovi pärast Eestisse saabumist 10-päevast liikumisvabaduse piirangut, võivad teha koroonaviiruse PCR testi juba välisriigis, kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist. Eestis olles on siis võimalik mitte enne kui kuuendal päeval pärast välismaal tehtud esimest testi teha teine test. Inimene vabaneb 10-päevasest liikumisvabaduse piirangust ennetähtaegselt, kui mõlema testi tulemused on negatiivsed;
 2. inimesed, kes ei ole teinud testi kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist, võivad teha Eestis esimese testi kohe pärast riiki saabumist ning teise testi mitte varem kui kuus päeva pärast esimese testi tegemist. 10-päevase liikumisvabaduse piirangu saab lõpetada ennetähtaegselt juhul, kui mõlema testi tulemus on negatiivne. Soovitame jälgida jooksvalt kõiki reisiinfoga seonduvaid uuendusi ja muudatusi välisministeeriumi Reisi Targalt lehel, kuhu on lisatud reisijale oluline teave liikumispiirangute jm kohta.

Kust osta:

+372 610 8000

Kirjutage meile:

puhkus@tiketatour.ee

Otsin pakkumist…

Palun oodake kuni otsime Teile parimaid pakkumisi. Selleks võib kuluda kuni 5 sekundit.