fbpx

Reisi turvaliselt Türki

08.09.2021 viimati uuendatud!

Enne Türki reisimist

Eestist Türki saabujad peavad esitama nii Tallinna lennujaamas lennu registreerimisel kui ka saabumisel reisisihtkohta kas:

  1. inglise keelse koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR testi (mitte vanem kui 72h enne riiki sisenemist) või antigeeni (RAT) kiirtesti (mitte vanem kui 48h enne riiki sisenemist) tulemuse kohta. Pange tähele, et 72 tundi ja 48 tundi arvestatakse proovide võtmise kuupäevast, mitte COVID-19 testitulemuse avaldamise kuupäevast. Seetõttu on oluline registreerida end testile pärast reisi ostmist. Testimisele tuleb kaasa võtta sama isikut tõendav dokument (PASS), mida kasutatakse Türki sisenemiseks. Sertifikaat/tõend peab olema inglise keeles soovitavalt väljatrükitult paberkandjal ja/või digitaalselt. Kõikide nõutud dokumentide ja tingimuste õigeaegse täitmise eest vastutab reisija ise, vastasel juhul ei lubata reisjat lennukile.
  1. vaktsineerimissertifikaat (EL COVID-SERTIFIKAAT), mis näitab, et isik on täielikult vaktsineeritud COVID-19 vaktsiiniga ja viimasest vaktsineerimist on möödunud vähemalt 14 päeva. Sertifikaat peab sisaldama isiku nime, sünniaega, vaktsineerimise kuupäevi, vaktsiini nime, partii numbrit, tootja nime, päritoluriiki ja kehtib koos isikut tõendava dokumendiga (PASS), millega isik reisib.
  1. tervishoiuasutuse dokument või ELi COVID-sertifikaat, mis kinnitab, et isik on koroonaviirust põdenud ja sellest paranenud ning diagnoos on kinnitatud positiivse COVID-19 PCR-testi või antigeenitesti tulemusega ja möödunud pole mitte rohkem kui 180 päeva positiivsest testitulemusest enne Türki saabumist. Dokument peab sisaldama isiku nime ja vajaduse korral nende isikut tõendavaid dokumente, andmeid selle raviasutuse kohta, kus analüüsid tehti, ja nende tegemise kuupäevi. Antud reeglid kehtivad neile, kes viimase 14 päeva jooksul ei ole väljaspoole Eestit reisinud. Lapsed alla 12-aastased ei pea esitama eespool nimetatud dokumente.

Koroonaviiruse mutatsioonid nõuavad isikutelt, kes on 14 päeva jooksul enne Türki sisenemist Lõuna-Aafrikas, Brasiilias, Indias, Afganistanis, Bangladeshis, Pakistanis, Nepalis, Sri Lankal ja Brasiilias külastanud kohustusliku isolatsiooni järgimist Türgi tervishoiuministeeriumi poolt.

Reisijad peavad täitma Türgi tervishoiuministeeriumi koostatud elektroonilise reisijate isikut tõendava ankeedi 72 tundi enne lennu väljumist. Reisija peab pärast veebilehel ankeedi täitmist ja edastamist välja trükkima või siis mobiilsesse seadmesse alla laadima ning esitama täidetud ankeedi enne lennukile asumist. Esitatud teave loob automaatselt privaatse HES-koodi, mis tagab, et COVIDi riski puhul saab reisijaga ühendust võtta. Elektroonilise ankeedi leiate SIIT (reisijad vastutavad vormi korrektse täitmise eest isiklikult).

Lennujaamades ja lennukis on maski kandmine kohustuslik.

Soovitame osta reisitõrke- ja Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustus, mis katab COVID-19 riskid (reisikorraldaja Kidy Tour ei vastuta reisija poolt COVID-19 haigusriskide katmiseks valitud ravikulude (tervisekindlustus) valiku ja tingimuste eest. Reisipakett ei sisalda reisikindlustust).

Turvaline reis Türki

Meditsiinilised näomaskid on kohustuslikud kõigis Türgi avalikes kohtades, tänaval, ühistranspordis, sealhulgas bussides, taksodes, parvlaevadel. Maske tuleb kanda ka siis, kui isikliku autoga sõidab rohkem kui 1 inimene. Samuti tuleb järgida sotsiaalse distantsi ja isikliku hügieeni reegleid.

Türgis on turismile suunatud koroonaviirusest vaba sertifitseeritud süsteem (mis hõlmab lennujaamu, liinilende, tellimuslende, hotelle ja toitlustamist). Väljakujunenud nõuete kohaselt, hotelle kontrollitakse rahvusvaheliste ekspertide poolt ning need peavad vastama üle 130 kriteeriumile. Sertifitseeritud asutused on märgistatud sertifikaadiga “ohutu turism”. Kui välisturist haigestub või diagnoositakse Covid-19 positiivseks, siis tema ja ta pereliikmed peavad olema isoleeritud vastavalt Türgi tervishoiuministeeriumi kehtestatud korrale.

Türgis, enne kindlasse provintsi reisimist soovitame teil kontrollida, kas viibimispiirkonnas on mingeid erinõudeid. Selle eiramine võib põhjustada 900 Türgi liiri (umbes 115 eurot) trahvi.

Reisikorraldaja Kidy Tour korraldab oma Türgi reisijatele COVID-19 teste

Hotellides annavad Kidy Tour esindajad kohtumise ajal üksikasjalikku informatsiooni COVID-19 testi tegemise kohta. Türgi valitsuse määruste kohaselt tehakse COVID-19 (PCR) test hotellides ja laborites. COVID-19 testi hind on 30 EUR / inimene.

Kidy Touri partnerid pakuvad COVID-kindlustust

Türgi reisijatel soovitame osta COVID-kindlustuse, mis katab COVID-19 tõttu tekkinud meditsiinilised ja majutuskulud. Türgi hotellid ei kohustu COVID-19 korral majutust tasuta katma. Soovitame  osta meie Türgi  partnerite poolt pakutav Sompo Japan kindlustus, mis katab COVID-19 tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud. Hind algab 12 EUR / inimese kohta (sõltuvalt valitud plaanist). Kindlustus tuleb osta enne Türki reisimist internetis, hiljemalt 24 tundi enne reisi algust.

Kindlustustingimused ja link kindlustusele (inglise keeles):

https://payment.beyazsigorta.com.tr/covid-insurance/https://payment.beyazsigorta.com.tr/covid-insurance/  

Palun sisestage lingil hoolikalt kõik isiklikud andmed, valige kindlustuse tüüp ja kindlustussumma ning vajutage ESITA. Teie päring saadetakse kindlustusseltsile.

Lähima aja jooksul, kuid mitte kauem kui 24 tunni jooksul, saate kindlustusseltsilt kindlustuspoliisi ja makselingi e-kirja, kus peate maksma. Kindlustuspoliisi saab maksta ainult krediitkaardiga. Maksta saab ka teise isiku krediitkaardiga. Makse sooritamise ajal võib teie pank küsida ülekande eest lisaks kindlustushinnale ka lisaraha, olenevalt teie pangast.

Kui te ei saanud ülaltoodud tingimustel kindlustuspoliisi ega makse linki ja kui teil on probleeme krediitkaardiga maksmisega, võite otse ühendust võtta Sompo Japan kindlustuse esindajaga Türgis Marina Celikiga (telefoninumber +90 543 262 31 77 (WhatsApp), marina@beyazsigorta.com.tr, inglise, vene keel).

Enne Eestisse tagasi saabumist on vajalik täita piiriületaja deklaratsioon.

Seda saab teha kuni üks päev enne Eestisse saabumist. Lisainfo: https://iseteenindus.terviseamet.ee/

Türgi reisilt tagasi Eestisse saabumisel kehtib 10-päevane liikumisvabaduse piirang.

Liikumisvabaduse piirangu aja lühendamiseks kehtib järgnev kord:

  1. inimesed, kes ei soovi pärast Eestisse saabumist 10-päevast liikumisvabaduse piirangut, võivad teha koroonaviiruse PCR testi juba välisriigis, kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist. Eestis olles on siis võimalik mitte enne kui kuuendal päeval pärast välismaal tehtud esimest testi teha teine test. Inimene vabaneb 10-päevasest liikumisvabaduse piirangust ennetähtaegselt, kui mõlema testi tulemused on negatiivsed;
  1. inimesed, kes ei ole teinud testi kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist, võivad teha Eestis esimese testi kohe pärast riiki saabumist ning teise testi mitte varem kui kuus päeva pärast esimese testi tegemist. 10-päevase liikumisvabaduse piirangu saab lõpetada ennetähtaegselt juhul, kui mõlema testi tulemus on negatiivne.
  1. erandid, kes on vabastatud liikumispiirangutest Eestisse saabumisel leiab aadressil: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele   Soovitame jälgida jooksvalt kõiki reisiinfoga seonduvaid uuendusi ja muudatusi välisministeeriumi või Reisi Targalt lehelt kuhu on lisatud reisijale oluline teave liikumispiirangute jm kohta.

Kust osta:

+372 610 8000

Kirjutage meile:

puhkus@tiketatour.ee

Otsin pakkumist…

Palun oodake kuni otsime Teile parimaid pakkumisi. Selleks võib kuluda kuni 5 sekundit.