fbpx

Reisi turvaliselt Egiptusesse

12.10.2021 viimati uuendatud!

Enne Egiptusesse reisimist

Kõik reisijad peavad esitama enne Egiptuse lennule minekut ja riiki sisenemisel täidetud tervisedeklaratsiooni. Vormi (Public Health Card Form) leiate siin. Egiptusesse saabumisel kontrollitakse lennujaamas reisijate tervisedeklaratsiooni ja see tuleb esitada paberkandjal.

Eestist Egiptusesse saabujad peavad esitama Tallinna lennujaamas lennu registreerimisel kui ka saabumisel reisisihtkohta QR-koodiga sertifikaadi, mis kinnitab PCR (COVID-19) testi negatiivset tulemust. PCR – test tuleb teha mitte varem kui 72 tundi enne Egiptusesse saabumist. Testi tegemisel peab arvestama kohaliku Egiptusesse saabumise ajaga, mitte Tallinnast väljumise ajaga. Pange tähele, et 72 tundi arvestatakse proovide võtmise kuupäevast, mitte COVID-19 testitulemuse avaldamise kuupäevast. Seetõttu on oluline registreerida end testile pärast reisi ostmist. Testimisele tuleb kaasa võtta sama isikut tõendav dokument (PASS) mida kasutatakse Egiptusesse sisenemiseks. Sertifikaat peab olema inglise keeles soovitavalt väljatrükitult paberkandjal ja/või digitaalselt. Kõikide nõutud dokumentide ja tingimuste õigeaegse täitmise eest vastutab reisija ise, vastasel juhul ei lubata reisijat lennukile. Erand kehtib alla 6 -aastastele lastele.

Erand kehtib COVID-19 vastu vaktsineeritud isikutele, kes esitavad vaktsineerimissertifikaadi (EL COVID-SERTIFIKAAT), mis kinnitab, et isik on täielikult vaktsineeritud COVID-19 vaktsiiniga ja viimasest vaktsineerimisest on möödunud vähemalt 14 päeva. Sertifikaat peab sisaldama  isiku nime, sünniaega, vaktsineerimise kuupäevi, vaktsiini nime, partii numbrit, tootja nime, päritoluriiki ja kehtib koos isikut tõendava dokumendiga (PASS), millega isik reisib.

Reisijatele, kes on COVID-19 viiruse läbi põdenud või vaktsineerimata on kohustatud esitama negatiivse tulemusega COVID-19 sertifikaadi PCR koroonatesti kohta.

Reisipakett ei sisalda reisikindlustust. Soovitame osta reisitõrke – ja Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse, mis katab COVID-19 riskid (reisikorraldaja Tiketa Tour ei vastuta reisija poolt COVID-19 haigusriskide katmiseks valitud ravikulude (tervisekindlustus) valiku ja tingimuste eest.

Maski kandmine lennujaamades ja lennukis on kohustuslik.

Turvaline reis Egiptuses

Sotsiaalse distantsi hoidmine ja näomaski kandmine on kohustuslik kõikides avalikes kohtades, avalikes hoonetes, eraettevõtetes, kaubanduskeskustes, jaemüügikohtades, ühistranspordis ja taksodes. Selle nõude täitmata jätmine võib kaasa tuua karistusi. Kohvikud, restoranid ja poed on avatud piirangutega.

Egiptuse reisilt tagasi Eestisse

Enne Eestisse tagasi saabumist on vajalik täita piiriületaja deklaratsioon. Seda saab teha kuni üks päev enne Eestisse saabumist. Lisainfo: https://iseteenindus.terviseamet.ee/

Egiptuse reisilt tagasi Eestisse saabumisel kehtib 10-päevane liikumisvabaduse piirang. Erandid, kes on vabastatud liikumispiirangutest Eestisse saabumisel leiab aadressil:  https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-liikumispiirangute-kohta-eestisse-saabujatele 

Erinevate riiklike regulatsioonide, muudatuste ja otsuste eest reisikorraldaja ei vastuta. Soovitame jälgida jooksvalt kõiki reisiinfoga seonduvaid uuendusi ja muudatusi välisministeeriumi ja Reisi Targalt lehel, kuhu on lisatud reisijale oluline teave liikumispiirangute jm kohta.

Kust osta:

+372 610 8000

Kirjutage meile:

puhkus@tiketatour.ee

Otsin pakkumist…

Palun oodake kuni otsime Teile parimaid pakkumisi. Selleks võib kuluda kuni 5 sekundit.