Kidy Tour Aktiivne puhkus Türgis vähemalt üheks päevaks: mida ja kuidas valida?Eestlaste poolt armastatud Türgit seostatakse sageli kahjuks vaid passiivse puhkusega. Tegelikult valivad seda riiki puhkuseks ka need, kes hindavad aktiivset puhkust. Ka neil, kes tahavad veeta laisa puhkuse hotellis, soovitame vähemalt üheks päevaks minna väljaspoole hotelli piire.

Reisikorraldaja Kidy Tour partnersuhete juht Hille Kibits räägib seitsmest kõige huvitavamast ekskursioonist ja väljasõidust, mis rahuldavad igat tüüpi reisijate vajadusi.

Antalya akvaarium

Selle Türgi kuurordi akvaarium on 131 aastat vana ja üks pikemaid maailmas. Siin saab tutvuda veealuse maailmaga väga lähedalt – näete lausa 20 000 vee-elanikku kogu maailmast. Ekskursioon sobib suurepäraselt kogu perele.

„Liikudes selles tunnelis, näete, kui erinevad on maailma ookeanid ja mered. Väikestele reisisellidele on akvaariumis 5D kino, mänguväljakud ja lausa värvikuulimäng, seega võib sellele väljasõidule vabalt pühendada ka terve päeva,“ räägib H. Kibits.

Matk mägijõel ehk rafting  Kiopriuliu rahvuspargis

Rafting on matk kiirel mägijõel. Matka ajal saab nautida Kiopriuliu rahvuspargi imelisi vaateid – tegemist on ühe ilusaima ja enimkülastatava piirkonnaga Antalya regioonis.

  1. Kibitsi sõnul on selle kanjoni trass üsna lihtne ja jõukohane ka lastega peredele. Suurematele seltskondadel või lastega matkajatel soovitatakse valida plastikalus. Need, kes igatsevad veidi ekstreemsemalt kogemust, võivad valida kahekohalise kanuu.

ATV safari

See meelelahutus sobib neile, kes igatsevad aktiivsemat puhkust. Saate sõita ATV-ga ja imetleda samal ajal Türgi loodust. Lisaks võib valida, kas soovite ATV-d juhtida ise või istuda reisija kohal ja nautida vaateid.

„Kuigi selle meelelahutuse valivad enamasti täiskasvanud, sobib see ka veidi suurematele lastele. Oluline on muretseda neile päikeseprillid, kaitsekreemi, joogivett. Matkajad armastavad ka veidi ekstreemsemat ühepäevast väljasõitu, mille ajal sõidetakse safaril, tegeletakse kanjonimatka ja rafting’uga,“ rääkis H. Kibits.

Lend purilennukiga

Lend purilennukiga sobib suurepäraselt neile, kes igatsevad adrenaliini. Kaks tundi lendu Antalya kohal, mille jooksul näete kordumatuid vaateid, mis lausa võtavad hinge kinni.  See meelelahutus on ette nähtud täiskasvanutele ja tuleks tellida aegsasti ette. Purilennukit ise juhtima ei pea, selle eest kannab hoolt professionaalne instruktor, seega jääb puhkajal üle vaid nautida lendu ja teha imelisi fotosid.

Väljasõit Istanbuli

Kui olete tulnud Türgi kuurorti, võite nautida imelist ilma ja kaunist loodust. Kui aga otsustate külastada Istanbuli, näete riiki hoopis teisest küljest. See linn on üks ilusamaid maailmas, seetõttu tasub sellele kulutada vähemalt ühe päeva.

„Kuigi ühe päevaga kogu linna näha ei õnnestu, saab selle ajaga siiski külastada kõige huvitavamaid paiku: hipodroomi, sinist mošeed, nautida Hagia Sophiat, külastada Topkapi paleed, sõita laevaga Bosporuse väinal. Seega sobib see ekskursioon ideaalselt neile, kes tahavad üheks päevaks puhkusesse vaheldust,“ loetles Kidy Tour tootejuht.

Väljasõit Kapadookiasse

Kapadookia – maastikuime Kesk-Anatoolias. Sellele ekskursioonile võib minna bussiga või lennukiga, kogu reisi ajal saadab teid professionaalne inglise keelt rääkiv giid.

Kapadookias näeme imelist loodust ja rikkalikku ajalugu. Siin saab külastada Kaymakli maaalust linna, Gioreme vabaõhumuuseumi, Uchisar lossi, Tuvide orgu. Kui valite selle ekskursiooni, saate proovida ka kohalikku sööki.

Väljasõit Põhja-Küprosele

Puhates Türgi kuurortides, on Põhja-Küpros lennukiga kiviviske kaugusel. Ekskursiooni ajal külastate Famagusta linna, Püha Barnabase kloostrit, ikoonide muuseumi ja teisi huvitavaid ning muljetavaldavaid objekte.

„Lisaks saate sõita laevaga, käia ujumas, külastada laevavrakkide muuseumi ning ringi jalutada. See saareosa on väga rikkaliku looduse ja ajaloolise pärandiga. Huvitav on see, et 1974. a. kuulutati seal välja Põhja-Küprose Türgi Vabariik,“ lisas H. Kibits.

 

KÕIK PAKKUMISED