Mõned lapsevanemad ei julge endiselt lastega puhkamas käia, kuid perereiside korraldaja Kidy Touri andmetel moodustavad alaealised tegelikult umbes 30% kõigist reisijatest. Kidy Touri reisiekspert Hille Kibits jagas meiega viit nõuannet, mille abil muuta puhkus meeldivaks nii erinevas vanuses ja erinevate soovidega lastele kui ka sulle endale.

  1. Pane paika puhkuse eesmärk

Enne puhkuse planeerimist arutage perega reisi eesmärgi üle. Kas soovite lastega rohkem aega veeta? Sellisel juhul minge reisile oma perega või kutsuge kaasa ka mõni teine perekond või sõbrad. Kui soovite aga elukaaslasega ka kahekesi olla, võtke kaasa oma vanemad või lapsehoidja. Midagi halba ei ole ka selles, kui tahate puhkuse veeta ainult kahekesi – sellisel juhul valige täiskasvanutele mõeldud hotell.

  1. Vali õige sihtkoht ja hotell

Üks populaarsemaid puhkusekohti on Türgi, kus leiab midagi igale perekonnaliikmele. Lisaks õigele sihtkohale on oluline ka õige hotell. Lastega reisides tuleks eelistada vaikset ja kvaliteetse toiduga kohta. Minu soovitus on valida hotell, mis on mere lähedal, aga kus on ka basseinid, veepark ja muud tegevusvõimalused.

  1. Ära lase end rivist välja lüüa

Esimene väljakutse on lend. Mõned lapsed on lennukis alati väga vaiksed ja magavad, teised võivad aga ärrituda ka oma kümnenda lennu ajal. Kui sul ei õnnestu last rahustada, ära ärritu – see muudab olukorda ainult hullemaks. Pea meeles, et enamasti lendab populaarsetesse kuurortidesse palju peresid, mistõttu mõistavad ja toetavad nad teid.

Keegi teist võib puhkusel haigeks jääda. Enne reisi algust tasuks uurida, kas hotellis on arst – enamasti on perega reisijatele mõeldud hotellides vastav teenus või võimalus arsti kutsuda. Ära unusta ka reisikindlustust teha.

  1. Vali perereisidele suunatud reisikorraldaja

Kuigi iseseisvalt reisimine võib tunduda põnev, võib see olla nii riskantsem kui ka kallim. Meie Türgi reisipaketid võivad olla kuni 30% soodsamad kui lennupiletite ja majutuse ise internetist ostmine. Reisikorraldaja valimisel tuleks veenduda, et nad on varem peredele mõeldud reise korraldanud. Nii saad olla kindel, et nad oskavad su pere vajadustega arvestada.

  1. Ära jäta puhkuseotsinguid viimasele minutile!

Reisikorraldajad kinnitavad: parima hinnaga reisipaketi saab varajase tellija soodustusega. Varajase tellija soodushind on eriti tähtis siis, kui planeeritakse puhkust koos lastega.

Perehotellid on eriti populaarsed ning viimasel minutil broneerides võib olla hind kõrgem ja peretoad viimseni välja müüdud. Parima hinnaga perepuhkus tuleks planeerida nii vara kui võimalik.

 

KÕIK PAKKUMISED